ایران و نیجریه تفاهمنامه همکاری‌های فرهنگی امضاء کردند

در ششمین اجلاس جامع کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال نیجریه، ۹ سند همکاری بین دو کشور در حوزه‌های مختلف فرهنگی، گردشگری، نفت، کشاورزی، ورزشی، هوانوردی، اقتصادی و تجاری امضاء شد.

هدف یادداشت تفاهم همکاری فرهنگی، تقویت مشارکت و تشویق همکاری بین نهادهای مربوطه، اعم از دولتی، خصوصی و همچنین، توسعه فعالیت‌هایی است که به بهبود دانش متقابل از هر دو طرف کمک می‌کند.

در راستای اهداف این یادداشت تفاهم، زمینه‌های همکاری فرهنگی طرفین شامل مواردی چون بهبود و افزایش سطح دانش و آموزش فرهنگ، تبادل تجربیات و تخصص در زمینه هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، موسیقی، فیلم، معماری، کتاب، مد، نقاشی، رسانه، هنر خوشنویسی، مجسمه‌سازی و آموزش فرهنگی و شرکت هنرمندان ایران و نیجریه در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها می‌شود.

همکاری بین کتابخانه‌ها و مراکز اسناد، تسهیل تبادل تخصص در حفاظت، مرمت و حفظ میراث صنعتی ـ فرهنگی، تشویق ایده‌ها، دانش و مهارت‌ها در زمینه فرهنگ دیجیتال، تبادل تخصص در زمینه هنر سه بعدی و تصاویر تولید شده توسط رایانه (CGI) در صنعت فیلم، گفت‌وگوهای فرهنگی برای مقابله با افراط‌گرایی و … از دیگر زمینه‌های همکاری فرهنگی بین دو کشور است.

این یادداشت تفاهم بنابر تأکید طرفین به توسعه و گسترش بیش از پیش همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور بر اساس منافع متقابل و بر اساس موافقتنامه جامع موجود بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدرال نیجریه در زمینه همکاری‌های فرهنگی، آموزشی و علمی مربوط به سال ۱۳۷۵ به امضاء رسید.

همچنین ببینید

رهبر انقلاب: تمام قدرت‌های دنیا در دفاع مقدس مقابل ما ایستادند

رهبرانقلاب در جمع طلایه‌داران، خانواده‌های شهدا، هنرمندان، نویسندگان و امدادگران و پیشکسوتان و فعالان دفاع …