انتشار ویژه‌نامه «سه واقعه مهم تاریخی در ایران» به زبان آذری

ابوالفضل ربیعی از انتشار ویژه‌نامه‌ای تحت عنوان «سه واقعه مهم تاریخی در ایران» دربرگیرنده بیانات حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدای تاریخ به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوالفضل ربیعی، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با اعلام این خبر، گفت: به مناسبت فرارسیدن ۱۳ آبان‌ماه، سالروز بزرگداشت دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، وابستگی فرهنگی کشورمان در نخجوان اقدام به انتشار ویژه‌نامه‌ای تحت عنوان «سه واقعه مهم تاریخی در ایران» کرد.

وی افزود: در این ویژه‌نامه به نام‌گذاری روز ۱۳ آبان در تقویم ایران به عنوان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی و یادآوری سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران که در سه دوره مختلف رخ داده، اشاره شده است.

ربیعی اظهار داشت: ۱۳ آبان رخدادی مهم را در تاریخ انقلاب اسلامی در اذهان زنده می‌کند و به همین دلیل به عنوان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نامیده شده است. تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا توسط دانشجویان در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، سه رویداد با یک هویت بودند که هر کدام در شکل گیری حرکت انقلاب اسلامی ایران نقش بسزایی ایفا کردند.

وی تأکید کرد: هویت هر سه رویداد، مبارزه با استکبار جهانی بود و به همین منظور این روز به یاد ماندنی «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می‌شود.

وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان ادامه داد: بیانات حکیمانه و تاریخی حضرت امام خمینی(قدس‏سره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در ارتباط با استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل بخش مهم این ویژه‌نامه است که در راستای روشنگری ماهیت امپریالیستی و ضد اسلامی و بشری آنان برای آشنایی بیشتر مخاطبین آذری زبان روایت شده است.

شایان ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند به آدرس اینترنتی https://az.icro.ir/nakhchivan مراجعه و فایل الکترونیکی این ویژه‌نامه را دریافت کنند.

همچنین ببینید

شیخ الازهر: اولین عامل پدیده تروریسم، سیاست‌های سلطه جهانی و فلسفه‌های مادی‌گرایی است

✳️ شیخ الازهر: اولین عامل پدیده تروریسم، سیاست‌های سلطه جهانی و فلسفه‌های مادی‌گرایی است ◻️به …